Chcąc powiedzieć, że piliśmy filiżankę herbaty, mówimy:
I had a cup of tea.
We were having champagne.
Natomiast, jeśli chcemy podkreślić samą czynność picia, używamy „drink”.
I was so thirsty. I drank two bottles of water.
Podziel się:
-
Kliknij, aby udostępnić na Facebooku(Otwiera się w nowym oknie)
-
Kliknij, aby udostępnić na LinkedIn(Otwiera się w nowym oknie)
-
Kliknij aby podzielić się na Reddit(Otwiera się w nowym oknie)
-
Udostępniej na Pinterest(Otwiera się w nowym oknie)
-
Kliknij, aby wysłać to do znajomego przez e-mail(Otwiera się w nowym oknie)
-
Kliknij by wydrukować(Otwiera się w nowym oknie)
-
Podobne