Michael Schumacher


Nie było do tej pory w historii jeszcze tak utytułowanego rajdowca.

Urodził się 3 stycznia 1969 roku w Hurth-Hermuhlhim w Niemczech. Ma dopiero 32 lata i przed sobą szansę pobicia rekordu legendarnego Argentyńczyka Juana-Miguela Fangio – pięciokrotnego mistrza świata. Swoją karierę zaczynał w rodzinnym mieście od wyścigów gokartów. Następnie była Formuła Kart (lata 1984-1987). W latach 1984 i 1985 został Kartingowym Mistrzem Niemiec Juniorów, a później w 1987 roku został Kartingowym Mistrzem Europy i Niemiec. Następnie ‚przesiadł się’ do Formuły 3 (1988-1990). Niestety jego debiut nie należał do udanych. Było to spowodowane kłopotami ze sprzętem. Następnie przeszedł do Benettona i tam właśnie odniósł swoje pierwsze zwycięstwo. 1994 to rok w którym Niemiec mając 25 lat został mistrzem świata. Rok później powtórzył swój wyczyn. Po tych sukcesach podpisał kontrakt, początkowo na 24 miliony dolarów, z Ferrari. Wiedział jednak, że to auto jest słabsze i nie będzie mu łatwo zwyciężać. W 1996 r. skończył mistrzostwa na trzecim miejscu, a przez następne dwa lata był wicemistrzem świata. W 1998 roku, posiadając solidny bolid, częsty powód jego porażek, postanawia stanąć na podium po raz trzeci. Jednak pomimo wygrania 6-ściu wyścigów zajmuje drugie miejsce. W połowie 1999 roku złamał nogę podczas groźnej kolizji jaką odniósł podczas GP Wielkiej Brytanii i nie liczył się w klasyfikacji. Ostatecznie zajmuje piąte miejsce. W zeszłym sezonie zdobył trzeci tytuł i nadal nie ma sobie równych na torze. Początkowo stwierdzał, że drugie miejsce to dla niego porażka. Teraz próbuje ukryć swoje niezadowolenie, gdy stoi piętro niżej niż zwycięzca, ale można to zauważyć po jego minie. Niemiec znany jest również ze swoich kontrowersyjnych czynów. W 1997 roku, walczył z Jacqes’em Villeneuve’em o mistrzostwo. Podczas ostatniego wyścigu zajechał mu drogę. Gdyby obaj nie dojechali do mety, tytuł dostałby Schumacher. Nie stało się tak. Villeneuve wygrał, a Niemca zmieszał z błotem.

Prywatnie Michael Schumacher jest żonaty z Corinną, która wychowuje dwójkę jego dzieci – Gina-Marię i Micka.
Swoje pierwsze tytuły zdobył w Niemczech. Potem przyszły zwycięstwa w Meksyku, Japonii, Belgii i Portugalii.
Na podsumowanie prześledźmy jego karierę od 1991 roku.

Począwszy od 1991 roku, a kończąc na 1995 roku, Michael startuje w barwach Benetton i przez dwa lata z rzędu (1994 i 1885) zostaje mistrzem świata. W pozostałych wyścigach zajmuje dalsze lokaty.

Od 1996 roku reprezentuje Ferrari i pozostał jej wierny do dziś. Jednak do roku 2000 nie zdobył tytułu Mistrza Świata. Zawsze ocierał się o najwyższe podium, ale na nim nie stanął.

Teraz okazało się, że Schumacher jest mistrzem i jeżeli utrzyma swój tytuł pobije rekord świata.